Wygląd
Zębiróg Zamkogłowy jest dość dużych rozmiarów smokiem, aczkolwiek skrzydła posiada stosunkowo niewielkie. Jego ciało przypomina dwa złączone ze sobą bokami smoki - ma dwie pary łap ze szponami i jedną parę skrzydeł, zaś dwa ogony oraz dwie głowy, wyposażone w rogi połączone z nosem. Posiada również szpikulce na szyi, grzbiecie i ogonie . Lewa głowa Zębiroga ma dłuższe kły w całej dolnej szczęce, zaś prawa tylko w okolicach tylnej.
Barwa skóry Zębiroga może być jak najbardziej dowolna, aczkolwiek najpopularniejsze są gatunki w odcieniach zieleni,czy żółci. Rozpiętość skrzydeł 12 m, Wielkość 10 m
Dieta
Smok ten zje praktycznie wszystko, ale - jak większość smoków - najbardziej lubi mięso, zwłaszcza ryby lub większe ssaki, takie jak owce. Nie gardzi także plastrami miodu.
Zachowanie
Zębiróg Zamkogłowy ma dwie głowy, zaś każda z nich posiada swój własny mózg. To powoduje, że obie głowy mają zupełnie różne toki myślenia, dwie różne osobowości i umysły. Bardzo często zdarza się, że kłócą się ze sobą, co okazuje się fatalne zwłaszcza podczas lotu. Niekiedy smok zachowuje się tak, jakby jedna głowa nie była świadoma obecności sąsiedniej - każda z nich chce udać się własną drogą i bardzo trudno jest im dojść do porozumienia.
Jednak współpraca obu umysłów jest niezwykle cenna, bowiem pozwala na użycie niezwykle groźnej broni smoka, jaką jest zionięcie eksplodującym ogniem. Podczas kłótni obie głowy wzajemnie atakują się - jedna gazem, druga iskrą - przez co obie padają ofiarą eksplozji ich ognia.
Jaja
Jaja Zębiroga Zamkogłowego są zielone, z widocznymi pomarańczowymi "pęcherzykami", w których znajduje się gaz
Moce i umiejętności
Ciągnące się wzdłuż grzbietu wystające łuski o czerwonej barwie mają specyficzny kształt, który pozwala im zazębiać się i tym samym łączyć. Podczas lotu Zębiróg ma często szyje oraz ogony złączone, by mógł osiągać lepszą koordynację oraz prędkość, lub by lepiej bronić się przed przeciwnikiem.
Zębiróg potrafi również wykorzystać dwie głowy do zdezorientowania i chwytania swojego przeciwnika lub ofiary. Dwie głowy obracają się wokół niej, po czym zamykają, więżąc ją między szyjami.Smok, chwytając każdą z paszcz jeden z ogonów, układa się w kształt okręgu i podpala się. Umiejętność ta jest przydatna podczas walki, gdy Zębiróg jest szybko poruszającą się ognistą obręczą, niszczącą wszystko na swojej drodze.
Dzięki dwóm głowom smok ma także wyjątkowy wzrok - ich mózgi współpracują ze sobą, dzięki czemu jedna głowa może dzielić zmysły z drugą. Gdy jedna głowa zostanie oślepiona, wciąż będzie widzieć dzięki obrazowi widzianemu przez drugą głowę.
Ogień
Zębiróg ma bardzo specyficzną metodę tworzenia ognia. Podczas gdy większość ziejących ogniem gatunków, z racji posiadania jednej głowy, jednocześnie wytwarza i gaz i iskry, o tyle u Zębiroga elementy te są podzielone między dwie głowy. I tak prawa w nich zieje zielonym, łatwopalnym gazem, zaś lewa podpala go iskrami. Połączenie to wywołuje ognistą eksplozję.
Smoka można unieszkodliwić, zalewając wodą głowę wytwarzającą iskry - Zębiróg nie może wówczas podpalić gazu i spowodować eksplozji.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz