poniedziałek, 19 stycznia 2015

Piorunogrzmot





Wygląd

Piorunogrzmot posiada smukłe, długie ciało, aczkolwiek jest szerszy w tułowiu. Posiada duże skrzydła, umożliwiające bardzo szybkie latanie. Każde skrzydło ma na zgięciu długi, pojedynczy pazur przypominający kształtem kosę. Wzdłuż grzbietu i ogona ciągnie się rząd niezbyt długich, lecz bardzo ostrych szpikulców. Dwie nogi są dość krótkie, lecz silne, bowiem po lądzie smok potrafi szybko na nich biegać.
Charakterystyczna głowa ma trójkątny, wydłużony kształt, szczęki rozwierają się szeroko. Zęby są dość krótkie i ostre. Tył głowy zwieńczony jest charakterystyczną "koroną" z kolców. Małe oczy są osadzone po bokach niezbyt długiego, ostrego rogu nosowego.
W większości przypadków barwa ciała jest ciemnoszara z fioletowymi elementami. Podbrzusze ma szarawy, bądź białawy odcień.  Wysokość 4 m. Rozpiętość skrzydeł 12,2 m.

Dieta

 Ulubionym pożywieniem smoka są owce. Ale prawdopodobnie - jak inne smoki - lubi jeść wszystko, głównie mięso, w szczególności ryby.

Zachowanie

Smok posiada zdolność absorbowania wyładowań elektrycznych, stanowiących "paliwo" dla jego ognia, czyli właśnie piorunów.Smok nurkuje, owijając całe ciało skrzydłami i wyciągając duże pazury przed siebie, przez co pikujący smok wygląda jak zaostrzony na końcach kokon. Smok używa tej taktyki również podczas obrony przed wrogami.

Moce i umiejętności

 Dzięki swojej zdolności do emitowania prądu elektrycznego potrafi osiągać ogromne, ponaddźwiękowe prędkości.

Ogień

Piorunogrzmot jest prawdopodobnie jednym z nielicznych gatunków, które nie zieją ogniem. Zamiast tego, posiada on zdolność pochłaniania elektryczności z piorunów burzowych i kumulowania ich w swoim ciele, aby później, podczas ataku, wyrzucić z paszczy silny strumień elektryczności.

Jajo

Ma okrągły, nieznacznie wydłużony kształt. Skorupa ma fioletową barwę i prawdopodobnie jest lekko przezroczysta, ponieważ w samym środku widać jasny przebłysk. Jajo pozbawione jest wzorów i wypustek, jednak otaczają ją niewielkie pioruny wyładowań elektrycznych.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz