poniedziałek, 19 stycznia 2015

Burzościnacz




Wygląd

Smoki te są ogromne (przerastają człowieka około ośmiokrotnie) i mają dwie pary skrzydeł, z czego jedna ukryta jest pod drugą i nie zawsze jest używana podczas latania - jest wówczas złożona wzdłuż ciała. Kiedy jednak smok używa obu par skrzydeł, jest jednym z najbardziej manewrowych, zwrotnych i zwinnych smoków poruszających się w powietrzu. Ogon zakończony jest trzema dużymi błonami. Szpony wyrastające z przodu skrzydeł są takie ostre, że są w stanie przeciąć metal. Smoki te poruszają się na jednej silnej parze nóg i spodniej parze skrzydeł. W tym czasie większa para skrzydeł jest złożona i trzymana po bokach ciała. Skura smoka jest fioletowa, z niebieskimi zakończeniami . Nad sowimi oczami (przez które smok sprawia wrażenie tego właśnie ptaka) wyrasta para wielkich, połączonych ze sobą,twardych rogów, dalej zaś kołnierz złożony z wielu płatów skórnych, ukształtowanych w fantazyjne wzory. Szyja jest dość krótka, a głowa może obracać się na niej nawet o 180 stopni. Rozpiętość skrzydeł wynosi 30 m. 14,63 m. wysokości.

Dieta

Burzościnacze uwielbiają ryba ale także jedzą mięso.

Zachowanie

Smoki te są niezwykle dumne i pewne siebie. Wzbudzają szacunek u innych, mniejszych gatunków,  Są także spokojne i opanowane.

Zdolności

Dzięki swojej potężnej budowie, dużym rozmiarom oraz silnym mięśniom smok ten jest bardzo dobrym wojownikiem. Zwinny w powietrzu, używa zazwyczaj jednej pary skrzydeł, jednak, aby wykonać skomplikowany lub gwałtowny manewr, a także podczas walki, rozwija drugą parę. Prócz tego, potrafi spadać poziomo w powietrzu, hamując spadek swoimi wielkimi skrzydłami, Posiada szpony na końcach skrzydeł, które są na tyle zręczne, aby ostrożnie otworzyć zamek smoczej pułapki - lub wystarczająco silne, aby zniszczyć maszynę wojenną.
Charakterystyczną umiejętnością Burzościnacza jest obracanie swojej głowy nawet o 180 stopni. Dzięki temu smok, zwłaszcza podczas lotu, może objąć wzrokiem całe swoje otoczenie

Ogień

Smok ten zieje niezwykle niebiezpiecznymi tornadami ognia.

Jaja

Jaja Burzościnaczy są pokryte łuskami oraz pasem skóry takim, jak na brzuchu smoka, podzielonym na segmenty.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz