środa, 28 stycznia 2015

Kryształobrzytwy



Wygląd

Kryształobrzytwa posiada kilka charakterystycznych cech, średniej długości szyję, długi pysk. Zamiast rogów, na głowie ma dwie pary ruchomych wyrostków przypominających czułki, kończących się kryształem. Oprócz tego ma także uszy, a od czubka głowy, do końca szyi, i od środka grzbietu do końca ogona ciągnie się rząd ostrych kolców. Najistotniejszym faktem jest to, iż całe ciało tego gatunku jest pokryte łuskami z materiału przypominającego diament i właściwie tak samo wytrzymałego, mają one bardzo ostre krawędzie, i znakomicie chronią te smoki przed najróżniejszego rodzaju obrażeniami. Kryształobrzytwy posiadają szeroką gamę kolorów, w których występują. Mogą być jedno kolorowe, dwu kolorowe, trzy kolorowe, a nawet tęczowe. To, jaki kolor będą miały w dużej mierze jest zależny od genów,  choć zdarzają się różnego rodzaju wybryki natury. Rozpiętość skrzydeł 16.m  Wysokość 9 m

Dieta

Kryształobrzytwy odżywiają się rybami i roślinami, głównie owocami. Bardzo rzadko jedzą mięso, jedynie w ostateczności.

Zachowanie

Smoki te są przede wszystkim bardzo ciekawskie, szczególnie młode osobniki. Chciałyby wszystko poznać i wszystko zobaczyć.Są raczej spokojne, choć łatwo można je wkurzyć.  Latają dość szybko, zazwyczaj wykonując jakieś akrobacje, uwielbiają to robić.
Ich humor można rozpoznać po "czułkach", które posiadają zamiast rogów. Kiedy smok jest zdenerwowany podnosi je do góry, gdy jest   wkurzony i przygotowany do ataku, spuszcza je sztywno do szyi, gdy jest zaciekawiony, radosny i zainteresowany są one lekko podniesione, a koniuszki skierowane są w górę.

Ogień

en gatunek także nie zionie ogniem, tylko kryształami które układają się w ostre szpikulce.

Jajo

Jajo smoka jest owalne, gładkie i zakończone stożkiem. Skorupa jest z kryształu.







sobota, 24 stycznia 2015

Smoki - Gryfy


Smok
Smoki i Gryfy są bardzo lojalne, zaufane i oddane swojemu jezdzcowi.                                           Potrafią poświęcić własne życie by ratować jezdzca.                                                                               Gdy Smok - Gryf ginie jezdziec żyje, lecz gdy jezdziec umiera Smok - Gryf razem z nim. 
Umierający jezdziec słyszy ostatni ryk wydawany przez swojego umierającego Smoka lub Gryfa.
Jezdzca i Smoka - Gryfa łączy nie zwykła więż.
Jezdziec i Smok - Gryf porozumiewają się rozmawiając w myślach.
Smoczyca - Gryfica, gdy dorośnie składa jedno jedyne jajo, Wybierając przyszłego jezdzca, zostawia mu je pod opiekę.

Gryf

czwartek, 22 stycznia 2015

Krzykozgon


Wygląd


Smok posiada duże od połowy opierzone i potężne skrzydła, krótkie dwa rogi, potężny długi na końcu opierzony ogon i także potężne łapy z pazurami gryfa, szczupłą sylwetkę i małą głowę osadzoną na długiej szyi. Umaszczenie bywa najczęściej szafirowe, szkarłatne, białe lub błękitne. Rozpiętość skrzydeł 30 m. Wysokość 15 m.


Dieta


Dieta Krzykozgona to najczęściej mięso.


Zachowanie


Pomimo swoich ogromnych rozmiarów skrzydeł smok osiąga duże prędkości. Z zawrotną szybkością pikuje. Potrafi zrobić "wir" obracając się z wielką szybkością wokoł własnej osi.


Ogień


Krzykozgon należy do nielicznych gatunków, które nie zieją ogniem. Krzykozgon posiada zdolność do wytwarzania potężnej fali dźwiękowej zdolnej zatopić statek.


Jajo

Jest stożkowego kształtu. Jest gładkie z małymi pęknięciami. Oraz o barwie wyklutego smoka.

środa, 21 stycznia 2015

Śmiercioszpon



Wygląd

Wzdłuż grzbietu smoka, a także podbrzusza i szyi ciągną się pióra. Smok ma także pióropusz z piór oraz skręcone rogi na głowie . Długi jaszczurzy ogon. Posiada także stosunkowo małe skrzydła oraz krótkie łapy zwięczone ostrymi i długimi szponami. Występuje w złotym, brązowym,srebrnym ubarwieniu.  Wysokość 9 m. Rozpiętość skrzydeł 13 m.

Dieta

Najczęściej jest to ptactwo.

Zachowanie

Smok jest bardzo szybki, uwielbia przebywać w powietrzu i popisując się sztuczkami. Energiczny, i czasem spokojny Śmiercioszpon jest także bardzo czujny.

Moce i umiejętności

Smok używa echolokacji podobnej do Nocnej Furii. Jest nadzwyczj szybki i zawinny.

Ogień

Śmiercioszpon zieje dużym strumieniem ognia, wyglądającym niczym ogniste chmury.

Jajo
 
Jest koliste i chropowate. Skorupa jest z kamienia.

Lodowa Śmierć





Ogień

Lodowa Śmierć nie zionie ogniem, a lodem, tworzącym lodowe kolumny. Także śniegiem.

Jajo







Ognista Śmierć





Ogień

Smok zieje długim, wielkim i potężnym strumieniem ognia, Gdy smok szykuje się do splunięcia, na początku ogień jest niebieski, lecz później staje się czerwono - płomienisty. Zasięg ognia jest ogromny. Smok prawdopodobnie nie potrafi splunąć kulą ognia a jedynie strumieniem.



Jajo



Wodna Smierć





Jajo



Gryf




Wygląd

Gryf nie jest smokiem tylko pół-orłem, pół-lwem. Mimo to jest do nich zaliczany i ma podobne zachowanie. Posiada wielkie orle skrzydła, mocny i twardy dziób, silne łapy i ostre szpony. Ma lwi ogon z pędzelkiem na końcu. Oczy są także orła. Posiada także "uszy" z piór. Umaszczenie orlej połowy Gryfa białe, czarne brązowe. A lwiej połowy białe, czarne, lwie, brązowe Wysokość 2,10 m. Rozpiętość skrzydeł 14 m.

Dieta

Przeważnie zajada małe ssaki.

Zachowanie

Zachowanie Gryfa trudno opisać. Zachowuje się przy jedzeniu jak orzeł, przy lataniu jak smok, jednak że nie posiada zdolności ziania ogniem. Przy chodzeniu jak lew. Ma bardzo czujny słuch i wzrok, może usłyszeć najcichszy dzwięk, zobaczyć z ogromnej wysokości najmniejszą rzecz. Są nerwowe, czule i opanowane jednocześnie. Też energiczne i sentymętalne.

Jaja

Jaja gryfa są złote, gładkie i duże


Świetlista Śmierć





Jajo



Mroczna Śmierć





Ogień

Mroczna Śmierć nie zionie ogniem a, gorącym powietrzem. Oprócz tego, Smok wydobywa z paszczy czarny dym, który dodaje mu tajemniczości

Jajo




Szeptozgon




Wygląd

To potężny i ogromny smok .Skrzydła Szeptozgona są podobne do skrzydeł motyla, jednakże poszarpane na końcu. Są ogromne i potężne. Smok ma dość małą głowę w stosunku do reszty ciała, na której widnieją dwa rogi i "grzebień" kolców pokrywający całą głowę oraz szyję. Ma silny ogon z kolczastą maczugą na końcu. Jest szczupły. Ma bardzo szczupłe łapy z ogromnymi pazurami.Jest w każdym umaszczeniu,najczęściej ma siwe, czarne, białe, beżowe łuski, a skrzydła są tęczowe.   Wysokość 14 m. Rozpiętość skrzydeł 28 m.

Dieta

Głównie jada ryby, ale czasem też paprocie.

Jajo

 Są o szaro-białym kolorze w niewyraźne ciemniejsze plamki



Zachowanie

Są bardzo spokojne i odważne. Bardzo szybko biegają, jak i latają, jednakże lat sprawia wrażenie ciężkiego, wcale tak nie jest.

Moce i umiejętność

Przez skrzydła które wydają się cienkie, a są bardzo twarde, przebija światło, tworzy się niezwykly efekt, przypominający tęcze, Smok strzela pierścieniami ognia. Szeptozgon potrafi poruszać się na dwóch łapach lub na czterech.

Ogień

Jego ogniste pociski układają się w kształt pierścieni, okrążających mniejszy strumień ognia.

wtorek, 20 stycznia 2015

Tajfumerang





Wygląd

 Skrzydła są wielkie w stosunku do smukłego oraz długiego ciała. Wzdłuż grzbietu ciągną się szpikulce. Krawędzie skrzydeł, końcówka ogona i głowa mają barwę białą lub bardzo jasną. Łeb gatunku wyposażona jest w zagięte rogi. Smok posiada jedną parę łap, silnie umięśnionych.
Do tej pory Tajfumerangi pojawiły się w czterech kolorach - niebieskim, żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Rozpiętość skrzydeł 50 m. Wysokość 13 m.

Dieta

Tajfumerang uwielbia ryby, przepada także za innymi zwierzętami.

Zachowanie

Smoki te są energiczne, (zwłaszcza młode) lubią się bawić oraz są bardzo ciekawskie. Są bardzo opiekuńcze i przywiązują się do wszystkiego co lubią. Są bardzo pamiętliwe


Moce i umiejętności

Tajfumerang, osiągając niesamowitą prędkość, potrafi zataczać koła nad polaną, na której w wyniku działania ognia i okrężnego ruchu smoka, powstaje wypalony znak na ziemi, przypominający spiralę. Na podstawie jej wielkości, kształtu i tego, czy porastają ją jakieś rośliny, można określić, jak dawno smok był w danym miejscu, w jakim był wieku oraz w którą stronę poleciał.
Pomimo swojej wielkości, Tajfumerang jest niezwykle zwinny i silny. Jego szczęki zaciskają się bardzo mocno, nawet u młodych. Dorosłe smoki są nie wiarygodnie silne. Ogromne skrzydła są w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru lasu, a za pomocą swojej zdolności błyskawicznego zataczania okręgów nawet go zgasić. Pomimo swojej ogromnej wielkości, Tajfumerang należy do najszybszych smoków. Mimo wielkiej powierzchni skrzydeł potrafi wykonywać bardzo zwinne i szybkie ruchy w powietrzu, ma jednak problem z poderwaniem się do lotu podczas pikowania ku ziemi. Smok potrafi także zwinąć skrzydła podczas lotu, obrócić się wokół swojej osi obrotu i zionąć zwięzłym strumieniem płomienia w stronę przeciwnika,

Ogień

Tajfumerang zionie wielkim strumieniem ognia przypominającym ogniste tornado. Spala wszystko na swojej drodze. Jego ogień ma bardzo duży zasięg i moc. Polując na ofiarę, zatacza wokół niej ognisty krąg, pozostawiając na ziemi ślad przypominający spiralę
Prócz tego, także ciało smoka potrafi emitować charakterystyczne iskry, przypominające fajerwerki.

Jajo

Ma ono owalny, zwężony na górze kształt przypominający jajo kurze, jest jednak znacznie większe. Skorupa jest twarda, a jej barwa odpowiada barwie smoka mającego się wykluć. Ozdabiają ją nieco ciemniejsze pasy, układające się w kształt fal i spirali.







Mgłościnacz




Wygląd

Smok budową ciała przypomina Koszmara Ponocnika, z twardym grzebieniem na głowie oraz trzema parami rogów. Jednak w przeciwieństwie do tego gatunku, ma dwie pary łap, a oczy są umieszczone bliżej przodu pyska. Smok ten posiada jedną parę dużych skrzydeł. Na czubku nosa ma mały róg skierowany w tył.
Jest barwy pomarańczowo - zielonej i ma wiele pomarańczowych elementów. Końcówki kolców i rogów są czerwone. Jest również podobny do Ostroskrzydlego Rozpiętość skrzydeł 28 m. Wysokość 14 m.

Dieta

Prawdopodobnie tak jak większość innych gatunków, smoki te żywią się rybami oraz innym mięsem zwierzęcym. Rzadko także żywi się paprociami.

Zachowanie

Smok, jest nadzwyczaj spokojny. Nigdy nie prowokuje ataków i walk, lecz jeśli zostanie sprowokowany, jest nie lada przeciwnikiem. Lata ze średnią Ostroskrzydłego

Jajo

Jajo Mgłościnacza posiada skorupkę, która wygląda jak z kości i jest pęknięta







Sidlarz





Wygląd

Sidlarz to ogromny smok przypominający Zębiroga Zamkogłowego. Jednak, w przeciwieństwie do niego, nie posiada dwóch, ale cztery głowy, a każda z nich posiada trzyczęściową szczękę.
Jego skóra jest najczęściej zielono - żółta, z czerwonym ogonem. Ciało ma pokryte łuskami, które wraz ze szponami zrzuca raz w miesiącu. Posiada ogromne skrzydła. Jego szyje, grzbiet i ogon pokrywają wyrostki kształtem przypominające liście, przez co przypomina muchołówkę. Ogon w połowie się rozdwaja.
 Wysokość smoka 14 m. Rozpiętość skrzydeł 14.

Dieta

Smok ten potrafi wyjadać wszystko, ale, jak większość smoków, najbardziej lubi mięso i ryby.

Zachowanie

Smoki uwielbia zabawę w deszczu i błocie. Sidlarz jest nerwowy i nie spokojny, zawsze bywa bardzo czujny. Lata ze średnią prędkością.

Moce i umiejętności

 Posiada twarde i elastyczne łuski, więc z łatwością może się przystosować do każdego rodzaju ataku. Jest jadowity.

Jaja

Jajo Sidlarza ma trzy etapy rozwoju. Na początku jest owinięte zielonymi winoroślami. Później pnącza znikają, a jajo przypomina jabłko z czarnymi plamami. W ostatnim etapie jajko przypomina zamknięty pąk kwiatu, a kiedy się otwiera, na świat przychodzi nowy smok.


Ogień

W przeciwieństwie do Zębirogów każda głowa Sidlarzy zieje ogniem. W przypadku tych smoków jest to biały płomień z zielonymi "obramówkami" płomień o niszczycielskiej sile.



poniedziałek, 19 stycznia 2015

Ostrostrzał





Wygląd

Jego skrzydła są średniej wielkości i umożliwiają latanie, nogi są niezbyt krępe, lecz silne, zaś z klatki piersiowej wyrasta para małych łapek, Głowa ma wydłużony kształt, dolna część paszczy jest wysunięta nieco do przodu. Końcówka ogona jest niemal identyczna jak u Koszmara Ponocnika. Stanowi ją pionowy wachlarz. Ostrostrzał ma bardzo ostre zęby i jeden róg między oczami. Z tyłu głowy wyrasta duży kołnierz. Ostrostrzał jest w stanie zmieniać kolor swojej skóry, w zależności od nastroju. Lecz główna barwa skóry jest różno- kolorowa w różno- kolorowe plamki. Rozpiętość skrzydeł 20 m. Wysokość 9 m. .

Dieta

Ostrostrzały żywią się praktycznie wszystkim, szczególnie rybami i mięsem.

Zachowanie

Z natury są to smoki płochliwe i spokojne. . W zależności od nastroju zmieniają swoją barwę skóry. Gdy smok jest szczęśliwy, przybiera barwę żółtą, zieloną, gdy czymś zainteresowany, zaciekawiony - fioletową, niebieską, gdy się wścieknie lub zdenerwuje - czerwoną. Podobnie zachowują się kameleony. Śą szybkie na lądzie, jednak w powietrzu lecą ze średnią prędkością.

Moce i umiejętności

Ostrostrzał potrafi zmieniać kolor ciała (w zależności od nastroju), podobnie jak Zmiennoskrzydły, lecz w przeciwieństwie do niego to jego ciało zmienia kolor, tak jak u kameleona, a ciało Zmiennoskrzydłego staje się przezroczyste.
Błona kołnierza znajdującego się z tyłu głowy Ostrostrzała jest niezwykle wrażliwa i dzięki temu umożliwia mu wyczuwanie otoczenia i reagowanie na zbliżające się zagrożenia i przeszkody. Gdyż ma słaby wzrok.

Ogień

Ogniem smoka jest wykrztuśny, łatwopalny etan. Wygląda jak zwyczajne płomienie ognia. Co więcej, smok potrafi utrzymywać ogień w swojej paszczy.

jajo

Powierzchnia jaja jest chropowata, a skorupa zdobiona jest jaśniejszymi i ciemniejszymi paskami, między którymi widoczne są pomarańczowe plamy.Jest zwieńczone krótkimi wypustkami.






Burzościnacz




Wygląd

Smoki te są ogromne (przerastają człowieka około ośmiokrotnie) i mają dwie pary skrzydeł, z czego jedna ukryta jest pod drugą i nie zawsze jest używana podczas latania - jest wówczas złożona wzdłuż ciała. Kiedy jednak smok używa obu par skrzydeł, jest jednym z najbardziej manewrowych, zwrotnych i zwinnych smoków poruszających się w powietrzu. Ogon zakończony jest trzema dużymi błonami. Szpony wyrastające z przodu skrzydeł są takie ostre, że są w stanie przeciąć metal. Smoki te poruszają się na jednej silnej parze nóg i spodniej parze skrzydeł. W tym czasie większa para skrzydeł jest złożona i trzymana po bokach ciała. Skura smoka jest fioletowa, z niebieskimi zakończeniami . Nad sowimi oczami (przez które smok sprawia wrażenie tego właśnie ptaka) wyrasta para wielkich, połączonych ze sobą,twardych rogów, dalej zaś kołnierz złożony z wielu płatów skórnych, ukształtowanych w fantazyjne wzory. Szyja jest dość krótka, a głowa może obracać się na niej nawet o 180 stopni. Rozpiętość skrzydeł wynosi 30 m. 14,63 m. wysokości.

Dieta

Burzościnacze uwielbiają ryba ale także jedzą mięso.

Zachowanie

Smoki te są niezwykle dumne i pewne siebie. Wzbudzają szacunek u innych, mniejszych gatunków,  Są także spokojne i opanowane.

Zdolności

Dzięki swojej potężnej budowie, dużym rozmiarom oraz silnym mięśniom smok ten jest bardzo dobrym wojownikiem. Zwinny w powietrzu, używa zazwyczaj jednej pary skrzydeł, jednak, aby wykonać skomplikowany lub gwałtowny manewr, a także podczas walki, rozwija drugą parę. Prócz tego, potrafi spadać poziomo w powietrzu, hamując spadek swoimi wielkimi skrzydłami, Posiada szpony na końcach skrzydeł, które są na tyle zręczne, aby ostrożnie otworzyć zamek smoczej pułapki - lub wystarczająco silne, aby zniszczyć maszynę wojenną.
Charakterystyczną umiejętnością Burzościnacza jest obracanie swojej głowy nawet o 180 stopni. Dzięki temu smok, zwłaszcza podczas lotu, może objąć wzrokiem całe swoje otoczenie

Ogień

Smok ten zieje niezwykle niebiezpiecznymi tornadami ognia.

Jaja

Jaja Burzościnaczy są pokryte łuskami oraz pasem skóry takim, jak na brzuchu smoka, podzielonym na segmenty.




Zmiennoskrzydły





Wygląd

Tułów Zmiennoskrzydłego jest dosyć płaski i szeroki, przypomina tułów Zębiroga, zaś głowa i ogon - Koszmara Ponocnika. Ma trójkątne, niewielkie skrzydła, długi ogon, dwa długie czułki wyrastające z tyłu głowy. Wzdłuż grzbietu ciągną się czworokątne, bardzo charakterystyczne szpikulce.
Barwa ciała jest zależna od otoczenia, ponieważ smok potrafi się maskować, jednak w stanie "normalnym" Zmiennoskrzydły jest czerwony. Wysokość 8 m. Rozpiętość skrzydeł 12 m.

Dieta

Żywi się drobnymi ssamkami, lecz gdy nadarzy się okazja, także większymi zwierzętami.

Zachowanie

Zmiennoskrzydły jest niezwykle inteligentnym smokiem, a niektóre jego ruchy i gestykulacja przypominają ludzką. Naśladuje wszelkie zachowania, jakie zaobserwuje.

Ogień

Zmiennoskrzydły to jeden ze smoków, które nie potrafią ziać ogniem. Zamiast tego, pluje nie mniej niebezpiecznym od ognia, żrącym kwasem niszczącym od drewna i kamieni a nawet po sam metal. Gdy splunie kwasem, nie oprze się mu żadna tarcza ani broń.

Moce i umiejętności

Zmiennoskrzydłego wyróżnia kilka cech:
  • Zdolność kamuflowania się- Gdy smok chce się ukryć, przybiera barwy otoczenia. Jest jednak widoczny i wygląda, jakby był przezroczysty.
  • Plucie kwasem - Nawet młode osobniki skutecznie plują niszczącym wszystko kwasem. Substancja zdolna jest stopić dom lub powalić drzewo, jednak tylko z niewielkiej odległości.
  • Hipnoza - Patrząc głęboko w oczy ofiary, Zmiennoskrzydły potrafi zahipnotyzować i tym samym z łatwością ją zaatakować.
Jajo

Jest one bardzo małe i przypomina klejnot. Jest przezroczyste i świeci różnymi kolorami, które bardzo szybko się zmieniają - od zieleni, przez błękit i fiolet po czerwień.







Czaszkochrup





Wygląd

 Charakteryzuje go bardzo twardy pancerz, składający się z licznych płyt zachodzących na siebie.  Barwa skóry może być różna. Głowa jest bardzo mała w stosunku do reszty ciała, zaś sam pysk, dzięki dwóm rogom na górze i na spodzie, wygląda jak topór bojowy. Smok ma małe oczy. Jego ciało jest bardzo masywne, a krótkie i niezbyt masywne łapy wyglądają zaskakująco nieproporcjonalnie. Smok ma stosunkowo duże skrzydła i podłużny tułów zakończony ogonem w kształcie maczugi. Rozpiętość skrzydeł 9 m. Wysokość 9 m.

Dieta

Czaszkochrupy uwielbiają mięso, jedzą również ryby.

Zachowanie

Czaszkochrupy są niezwykle uparcie zdeterminowanymi smokami i za wszelką cenę próbują odnaleźć rzecz, której znalazły trop. Sądząc po wyglądzie są bardzo niebezpieczne, a jednocześnie doskonale radzą sobie w boju. Jest dość powolny, przez swoją masę

Moce i umiejętności

Czaszkochrup posiada niezwykły zmysł powonienia i potrafi wywęszyć każdego, nawet osobę znajdującą się kilka mil dalej.

Ogień

Smok potrafi również strzelać na dalekie odległości ognistymi "pociskami" z paszczy, które eksplodują przy uderzeniu.

Jajo

Jajo ma owalny, zwężony na górze kształt. Skorupa najprawdopodobniej jest wykonana z tego samego materiału, co chitynowy pancerz smoka i ma taką samą fakturę - w dolnej części znajdują się niewielkie otworki. Wzdłuż jaja biegnie szczelina, która podczas wykluwania się prawdopodobnie pęka.








Marazmor





Wygląd

Smok ma smukłe, podłużne ciało o  niebieskiej, fluorescencyjnej po zjedzeniu świecących alg, Wzdłuż grzbietu ciągnie się rząd długich, prawdopodobnie wcale nie ostrych szpikulców, zaś ogon jest na końcu podwójnie rozwidlony. Łapy smoka są krótkie, lecz Marazmor rzadko ich używa, bowiem większość czasu spędza w powietrzu. Głowa jest trójkątna, zaś paszcza potrafi dość szeroko się rozwierać. Od dolnej szczęki odchodzą czułki.
Charakterystyczną cechą tego gatunku jest zdolność bioluminescencji, która czyni Marazmora rozpoznawalnym z dużej odległości. Jego ciało emituje jasnoniebieskie światło, którego intensywność zależy od zjedzenia alg. Marazmor wydaje również bardzo charakterystyczny dźwięk, niespotykany u innych gatunków. Dźwięk ten przypomina żałosne zawodzenie. Ma 13 m. długości, 4 m wysokości, rozpiętość skrzydeł wynosi 13 m.

Dieta

Marazmor to roślinożerny smok. Żywi się algami, dzięki którym świeci, oraz paprociami.

Zachowanie

Jaet to bardzo spokojny i opanowany smok.  Marazmor wydaje również bardzo charakterystyczny dźwięk, niespotykany u innych gatunków. Dźwięk ten przypomina żałosne zawodzenie.

Moce i umiejętności

Dzięki jedzeniu świecących glonów, ciało Marazmora świeci na niebieski fluorescencyjny kolor. Prawdopodobnie przywykło ono do tego pożywienia na tyle, że nie "gaśnie", gdy zabraknie mu jedzenia, w przeciwieństwie do innych smoków. Gdy się denerwuje, zaczyna mocniej świecić.

Ogień

Marazmor nie potrafi zionąć zwykłym ogniem. Zamiast tego wytwarza upiorny niebieski płomień przypominający mgłę lub ciekłą plazmę.

Jajo

Jajo ma owalny, zwężony u góry kształt, przypominający kurze jajo (oczywiście jest znacznie większe). Jego skorupa ma niebieską barwę i wydziela poświatę, przypominającą samego smoka po zjedzeniu alg.








Piorunogrzmot





Wygląd

Piorunogrzmot posiada smukłe, długie ciało, aczkolwiek jest szerszy w tułowiu. Posiada duże skrzydła, umożliwiające bardzo szybkie latanie. Każde skrzydło ma na zgięciu długi, pojedynczy pazur przypominający kształtem kosę. Wzdłuż grzbietu i ogona ciągnie się rząd niezbyt długich, lecz bardzo ostrych szpikulców. Dwie nogi są dość krótkie, lecz silne, bowiem po lądzie smok potrafi szybko na nich biegać.
Charakterystyczna głowa ma trójkątny, wydłużony kształt, szczęki rozwierają się szeroko. Zęby są dość krótkie i ostre. Tył głowy zwieńczony jest charakterystyczną "koroną" z kolców. Małe oczy są osadzone po bokach niezbyt długiego, ostrego rogu nosowego.
W większości przypadków barwa ciała jest ciemnoszara z fioletowymi elementami. Podbrzusze ma szarawy, bądź białawy odcień.  Wysokość 4 m. Rozpiętość skrzydeł 12,2 m.

Dieta

 Ulubionym pożywieniem smoka są owce. Ale prawdopodobnie - jak inne smoki - lubi jeść wszystko, głównie mięso, w szczególności ryby.

Zachowanie

Smok posiada zdolność absorbowania wyładowań elektrycznych, stanowiących "paliwo" dla jego ognia, czyli właśnie piorunów.Smok nurkuje, owijając całe ciało skrzydłami i wyciągając duże pazury przed siebie, przez co pikujący smok wygląda jak zaostrzony na końcach kokon. Smok używa tej taktyki również podczas obrony przed wrogami.

Moce i umiejętności

 Dzięki swojej zdolności do emitowania prądu elektrycznego potrafi osiągać ogromne, ponaddźwiękowe prędkości.

Ogień

Piorunogrzmot jest prawdopodobnie jednym z nielicznych gatunków, które nie zieją ogniem. Zamiast tego, posiada on zdolność pochłaniania elektryczności z piorunów burzowych i kumulowania ich w swoim ciele, aby później, podczas ataku, wyrzucić z paszczy silny strumień elektryczności.

Jajo

Ma okrągły, nieznacznie wydłużony kształt. Skorupa ma fioletową barwę i prawdopodobnie jest lekko przezroczysta, ponieważ w samym środku widać jasny przebłysk. Jajo pozbawione jest wzorów i wypustek, jednak otaczają ją niewielkie pioruny wyładowań elektrycznych.








Ostroskrzydły







Wygląd

Ostroskrzydły swoim ogólnym wyglądem bardzo przypomina Tajfumeranga - możliwe, że oba gatunki są se sobą spokrewnione. Ciało smoka jest bardzo wąskie i podłużne, pozbawione kończyn (prócz skrzydeł), przez co Ostroskrzydły wygląda jak uskrzydlony wąż. Porusza się po ziemi, pełzając na silnym ogonie, lecz większość czasu spędza, stojąc w miejscu i zakrywając się w całości skrzydłami.
Rozpiętość skrzydeł smoka ( 30 m) i ich wielkość jest ogromna, co sprawia pewne trudności podczas lotu, bowiem przez ich dużą powierzchnię w połączeniu z wąskim tułowiem smok staje się bardzo lekki. W połowie długości skrzydła znajduje się pojedynczy szpon.
Cechą charakteryzującą ten gatunek są ostre przednie krawędzie skrzydeł, które są w stanie ścinać pnie drzew podczas lotu bez żadnego oporu. Od tej umiejętności wzięła się nazwa gatunku. Wysokość 11 m Ostroskrzydły ma głowę o kształcie zbliżonym do łba Koszmara Ponocnika - jest ona wydłużona, nieco szersza w przedniej części. Między dużymi nozdrzami wyrasta niewielki, ostry róg nosowy, zaś z tyłu głowy wyrastają żłobkowane, skręcone rogi.
Barwa skóry Ostroskrzydłego jest zazwyczaj brązowa,

Dieta

Ostorskrzydłe najprawdopodobniej żywią się, jak większość smoków, rarytasami w postaci ryb. Możliwe, że nie pogardzą także większymi zwierzętami, na przykład owcami.

Zachowanie

Generalnie mają spokojne usposobienie, są wrażliwe, Wydaje się, iż smoki te są dość sympatyczne i przyjaźnie nastawione.
Większość czasu spędzają w powietrzu lub nieruchomo na lądzie, rzadko przemieszczają się z miejsca na miejsce po ziemi, co jest spowodowane brakiem łap. Często można dostrzec Ostroskrzydłego okrywającego się skrzydłami, co zapewnia mu ochronę oraz ciepło (smok ogrzewa się swym ogniem).

Moce i umiejętności

Do podstawowych umiejętności Ostroskrzydlego należy ścinanie drzew dzięki ostro zakończonym skrzydłom. Prócz tego, smok posiada zdolność wydzielania kilku "kropel" ognia na bazie oleju, którego to ognia używa do podpalania drewna.

Ogień

Ten olbrzymi smok przypominający węża z wielkimi skrzydłami zionie eksplodującym gorącym żarem.

Jajo

Swoim wyglądem bardzo przypomina cebulę, jednak ma znacznie większe rozmiary. Skorupa jest twarda, składa się z podłużnych plastrów i ma kształt zwężającego się worka. Jajo ma kolor brązowy, taki sam, co smok.











Ognioglista





Wygląd

Posiada purpurowe oczy, koronę na głowie oraz skrzydła. Ma pięć par nóg, Smok jest nieco większy od Koszmara Ponocnika i osiąga dosyć sporą prędkość. Smok jest w miodnym umaszczeniu Ognioglista  świeci. Na końcu ogona znajduje się kolec jadowy przypominający kolec, skorpiona. Wysokość 10,97 m Rozpiętość skrzydeł 14 m 

Dieta

Smok żywi się wyłącznie miodem.

Ogień

.Jej ogień przypomina petardy lub fajerwerki. Spala wszystko na swojej drodze, a obok strumienia ognia pojawiają się kolorowe iskry.

Zachowanie

Bardzo szybko i zwinnie porusza się na ziemni jak i w powietrzu. Są to pewne siebie i dumne smoki.


Moce i umiejętności

 Ognioglista zieje ogniem przypominającym fajerwerki, przy czym mocno i intensywnie świeci.
Jest dość szybka. Bardzo zwinnie porusza się do ziemi, jak i podczas lotu. Żądli przez kolec jadowy znajdujący się na końcu ogona. Jad jest najsilniejszym z pośród smoków.


Jajo

Jajo Ognioglist Ma kształt jaja kurzego, jednak jest znacznie większe. Skorupa ma chropowatą skorupę przypominającą smocze łuski. Wyrastają z niej liczne kolce, niektóre krótkie, a niektóre długie i zagięte.





Zębiróg Zamokgłowy





Wygląd

Zębiróg Zamkogłowy jest dość dużych rozmiarów smokiem, aczkolwiek skrzydła posiada stosunkowo niewielkie. Jego ciało przypomina dwa złączone ze sobą bokami smoki - ma dwie pary łap ze szponami i jedną parę skrzydeł, zaś dwa ogony oraz dwie głowy, wyposażone w rogi połączone z nosem. Posiada również szpikulce na szyi, grzbiecie i ogonie . Lewa głowa Zębiroga ma dłuższe kły w całej dolnej szczęce, zaś prawa tylko w okolicach tylnej.
Barwa skóry Zębiroga może być jak najbardziej dowolna, aczkolwiek najpopularniejsze są gatunki w odcieniach zieleni,czy żółci. Rozpiętość skrzydeł 12 m, Wielkość 10 m

Dieta

Smok ten zje praktycznie wszystko, ale - jak większość smoków - najbardziej lubi mięso, zwłaszcza ryby lub większe ssaki, takie jak owce. Nie gardzi także plastrami miodu.

Zachowanie

Zębiróg Zamkogłowy ma dwie głowy, zaś każda z nich posiada swój własny mózg. To powoduje, że obie głowy mają zupełnie różne toki myślenia, dwie różne osobowości i umysły. Bardzo często zdarza się, że kłócą się ze sobą, co okazuje się fatalne zwłaszcza podczas lotu. Niekiedy smok zachowuje się tak, jakby jedna głowa nie była świadoma obecności sąsiedniej - każda z nich chce udać się własną drogą i bardzo trudno jest im dojść do porozumienia.
Jednak współpraca obu umysłów jest niezwykle cenna, bowiem pozwala na użycie niezwykle groźnej broni smoka, jaką jest zionięcie eksplodującym ogniem. Podczas kłótni obie głowy wzajemnie atakują się - jedna gazem, druga iskrą - przez co obie padają ofiarą eksplozji ich ognia.

Jaja

Jaja Zębiroga Zamkogłowego są zielone, z widocznymi pomarańczowymi "pęcherzykami", w których znajduje się gaz



Moce i umiejętności

Ciągnące się wzdłuż grzbietu wystające łuski o czerwonej barwie mają specyficzny kształt, który pozwala im zazębiać się i tym samym łączyć. Podczas lotu Zębiróg ma często szyje oraz ogony złączone, by mógł osiągać lepszą koordynację oraz prędkość, lub by lepiej bronić się przed przeciwnikiem.
Zębiróg potrafi również wykorzystać dwie głowy do zdezorientowania i chwytania swojego przeciwnika lub ofiary. Dwie głowy obracają się wokół niej, po czym zamykają, więżąc ją między szyjami.Smok, chwytając każdą z paszcz jeden z ogonów, układa się w kształt okręgu i podpala się. Umiejętność ta jest przydatna podczas walki, gdy Zębiróg jest szybko poruszającą się ognistą obręczą, niszczącą wszystko na swojej drodze.
Dzięki dwóm głowom smok ma także wyjątkowy wzrok - ich mózgi współpracują ze sobą, dzięki czemu jedna głowa może dzielić zmysły z drugą. Gdy jedna głowa zostanie oślepiona, wciąż będzie widzieć dzięki obrazowi widzianemu przez drugą głowę.

Ogień

Zębiróg ma bardzo specyficzną metodę tworzenia ognia. Podczas gdy większość ziejących ogniem gatunków, z racji posiadania jednej głowy, jednocześnie wytwarza i gaz i iskry, o tyle u Zębiroga elementy te są podzielone między dwie głowy. I tak prawa w nich zieje zielonym, łatwopalnym gazem, zaś lewa podpala go iskrami.  Połączenie to wywołuje ognistą eksplozję.
Smoka można unieszkodliwić, zalewając wodą głowę wytwarzającą iskry - Zębiróg nie może wówczas podpalić gazu i spowodować eksplozji.






niedziela, 18 stycznia 2015

Śmiertnik Zębacz





Wygląd

 Ma dosyć duże nozdrza. Skrzydła są stosunkowo małe, smok może jednak osiągać duże prędkości. Łapy są masywne i dość długie, podobnie jak szpony. Głowa jest stosunkowo duża, między nozdrzami znajduje się kolec. Z tyłu głowy wyrastają kolce przypominające koronę.
Łuski smoka są krótkie, lecz szerokie i grube. Dość długi ogon jest w całości pokryty kolcami, którymi może strzelać na duże odległości. Występuje w różnych kolorach ale najczęściej spotykane są niebieskie, białe, żółte fioletowe i zielone osobniki  Ma 9 m.wysokości. Rozpiętość skrzydeł to 13 m.

Dieta

Śmiertniki mogą żywić się właściwie wszystkim, lecz najbardziej aprobują mięso. Jedzą również ryby i polują na owce.

Zachowanie

Nieoswojeni przedstawiciele Śmiertników najczęściej polują samotnie, rzadziej stadnie. Śmiertniki są uważane za próżne smoki, lubią dbać o swój wygląd, wyróżniać swoją urodę. Uwielbiają, gdy ktoś się o nie troszczy, oraz gdy są w centrum uwagi.

Ogień

Śmiertnik Zębacz zieje podpalonym magnezem. Ogień Zębacza przybiera kształt podłużnego stożka rozszerzającego się im dalej smok zionie. Smok może splunąć również pociskiem (snopem) iskier. Jego ogień jest jednym z najgorętszych wśród wszystkich smoków i spala wszystko na swojej drodze, może nawet stopić skałę zmieniając ją w płynną lawę. Potrafi również strzelać trującymi kolcami ze swojego ogona.

Oprócz ziania, Śmiertniki potrafią wytworzyć snop iskier i przytrzymać w paszczy jako pochodnię,

Moce i umiejętności

Śmiertnika Zębacza wyróżniają cechy:
  • Zieje podpalonym magnezem, co sprawia, że jego smoczy oddech przypomina fajerwerki i jest najgorętszy wśród smoków.
  • Może ciskać swoimi ostrymi kolcami w dowolnej chwili, na duże odległości. W ten sposób może skutecznie skrzywdzić wroga.
  • Posiada niezwykły węch, Potrafi wykryć osobę znajdującą się około 30 metrów.
  • Potrafi celnie strzelić jednym kolcem.
Jajo

Ma ono owalny kształt i ma barwę przyszłego wyklutego osobnika. W dodatku z skorupa jaja cała pokryta jest kolcami,






Koszmar Ponocnik



Wygląd


Ciało Ponocnika przypomina węża i jest pokryte łuskami. Smok ma dość duże skrzydła, wąskie w części barkowej, dzięki nim może szybko latać. Szyja i ogon są wąskie i długie, zwiększają aerodynamikę. Jedyna para łap zakończona jest długimi i ostrymi szponami. Wzdłuż grzbietu Ponocnika ciągnie się rząd, na tułowiu dwa rzędy, długich i szerokich szpikulców. Z głowy wyrastają dwie pary poskręcanych rogów. Pysk ma długi, tak samo również zęby.

Kolor skóry Koszmara Ponocnika to zazwyczaj pomarańcz z czarnymi plamami. Rozpiętość skrzydeł wynosi 21 m. Wysokość 10 m.

Dieta


Koszmary Ponocniki są wybrednymi smokami, z ryb jadają tylko pstrągi. Głównie są to owce i kozy.


Zachowanie


Waleczny charakter oraz dumna postawa Koszmara Ponocnika nigdy nie pozwala mu przegrać w starciu z wrogiem. Do walki staje pierwszy, z pola bitwy schodzi ostatni. Smok znany jest z tego, że kiedy jest wściekły, cały staje w płomieniach, które uniemożliwiają zbliżenie się do niego lub zrzucają nieostrożnego napastnika nieznającego natury tych smoków.

Jako wierzchowce, smoki te lubią płatać figle swoim jeźdźcom. Gdy polują, zwykle jest na co popatrzeć - widowiskowe triki w powietrzu zachwycają każdego obserwatora.
W przeciwieństwie do pierwotnego przekonania, Ponocniki potrafią być wrażliwe i delikatne.

Ogień


Ogień Koszmara ​Ponocnika przypomina ciekłą plazmę. Jest niszczycielski dla drewnianych budowli wikingów. Gdy smok atakuje ogniem formuje strumień, który po uderzeniu np. w tarczę rozlewa się niczym lawa. Smok jak większość innych może splunąć kulą swojego ognia. Gdy smok kicha lub parska z jego nosa również wydobywa się ogień.


Koszmar Ponocnik ma również zdolność samozapłonu. Potrafi on stanąć w płomieniach dzięki specjalnej substancji (ślinie), która pokrywa całe jego ciało. Smok jeśli chce, może podpalić tylko wybraną część ciała, np: tylko ogon.

Moce i umiejętności


Koszmar Ponocnik jest znany z tego że :
W celu obrony, rozpala swe ciało w płomieniach, co uniemożliwia zbliżenie się do niego.

W walce używa swojej naturalnej siły. Posiada także niezwykle ostre zęby i szpony, których nie zawaha się użyć w obronie własnej.
Ogniem Koszmara Ponocnika jest samozapalający się żel naftowy.
Potrafi zamachnąć się z impetem skrzydłami. Dzięki temu może zdmuchnąć przeszkodę na swojej drodze.
Jaja


Jaja Koszmara Ponocnika są czerwono-kremowe, z widocznymi rysami. Są także niezwykle gładkie.